Syberia wycieczka

Budzi wiele skojarzeń. Jest dzika, ale zarazem piękna, jest daleko położona, ale jednocześnie tak bliska Polakom, niby nieznana, ale wielu z nas zna ją doskonale z opowieści, ogromna i mroźna, z bliska ciepła, gdzie każdy znajdzie swój skrawek. Łączy wszystko – buddyzm z szamanizmem, tajgę ze stepami i górami, serdeczność rdzennych mieszkańców z zimnym powiewem powietrza.

Dziś mieszka tam 31 mln ludzi, co stanowi ludność całej Polski za wyjątkiem województw mazowieckiego i śląskiego. W XIX i XX wieku. zostało tam zesłanych wielu Polaków. Do dziś na Syberii znajdziemy mieszkających tam rodaków.

Nikt nie zrozumie Syberii tak jak Polak

Na Syberię podróżują różne nacje i każda z nich jest zafascynowana dzikością, tajemniczością i ogromem Syberii. Dla Polaków ma ona jednak wymiar znacznie szerszy. Aby odkryć ją jeszcze bliżej, dosadnie, namacalnie, na własne oczy, warto odwiedzić Syberię i podczas 16 – dniowej wyprawy nad Bajkał odkryć nieznane dotąd miejsca, i historie.

Irkuck, Dolina Tunkijska, Arszan, Żemczug, Tunka, Kyren, niłowa pustelnia, Chajto-goł, Sludianka, Port Bajkał, Listwianka, Talcy, Usole Syberyjskie, Wierszyna, Olchon (Chużir), Zatoka Barguzińska, Ust Barguzin, Przesmyk Cziwyrkujski, półwysep św. Nos, Monachowo, Katuń, Maksymicha, Ułan-ude, Iwołgińsk, Tarbagataj, Naryn-Acagat – każde z tych miejsc jest tajemnicze, piękne i nieskazitelnie silne w swojej historii.

Zwiedzanie Syberii

Przez 16 dni można wystarczająco dobrze poznać Syberię. Wycieczka w ten region świata połączona jest też ze zwiedzaniem Moskwy – punktu przesiadkowego w drodze z Warszawy na Syberię. Podczas kilkugodzinnego pobytu w stolicy Rosji możesz na własne oczy zobaczyć takie miejsca jak chociażby Baszta Kutafija i Troicka/Św. Trójcy/, Arsenał, Plac Senacki, Pałac Patriarchy z cerkwią Dwunastu Apostołów, czy Plac Cerkiewny, Wielki Pałac Kremlowski oraz Państwowy Pałac Kremlowski. Moskwa to tak naprawdę o wiele więcej ciekawych miejsc do zwiedzania, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Zwiedzanie Moskwy to jedynie solidny wstęp przed tym, co później. A kolejne dni to fascynujący czas przeznaczony na zobaczenia na własne oczy tego, co dotąd znane z opowieści i ze zdjęć. Ogromny Irkuck, czyli stolica Syberii Wschodniej, Dolina Tunkińska, czyli kotlina śródgórska ulokowaną między pasmami górskimi, Tunkińskie Golce, które są pasmem gór Sajanu Wschodniego, a nawet wizyta we wsi Żemczug i oglądanie byłego budynku muzeum historii buddyzmu. Bo Syberia jest ogromna i nie do opisania, ale do zobaczenia!

W Syberii można trafić na symbole związane z polską historią. Przykładem jest wizyta w Tunce, syberyjskiej wiosce, w której doszło do zesłania więźniów politycznych w XIX i poczt. XX w., w tym Józefa Piłsudskiego oraz polskich księży katolickich.

Miejsc do odwiedzenia jest znacznie więcej. Po krótce to chociażby Irkuck, Listwianka (miasto usytuowane nad brzegiem jeziora Bajkał), Sludianka (miasto na zachodnim krańcu jeziora Bajkału u stóp gór Chamar-Daban), czy Ułan-Ude (trzecie co do wielkości miasto wschodniej Syberii z licznymi zabytkami).

Przeżyj niezapomniane 16 dni na Syberii

Już teraz masz okazję przeżyć niezapomniane 16 dni na Syberii. W dniach 06.08.2015 – 21.08.2015 organizujemy wyjazd na Syberię. Miesiące letnie są zdecydowanie najlepsze do podziwiania uroków Syberii. Pamiętaj – Syberia to nie tylko przeraźliwy chłód, to też wspaniałe plaże usytuowane na Olschonie oraz półwyspie Święty Nos. Plaże te są piaszczyste.

Cieszy wzrost zainteresowania wycieczkami na Syberię. Dlaczego? Chociażby ze względu na piękne krajobrazy, wspaniałych ludzi i ich inne podejście do życia. Syberia to to miejsce na ziemi, gdzie na kilkudziesięciu kilometrach kwadratowych można podziwiać stepy, lasy oraz wysokie klify. Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi.